۵۰۳ هزار خودرو در تعطیلات نیمه خرداد وارد اصفهان شد

۵۰۳ هزار خودرو در تعطیلات نیمه خرداد وارد اصفهان شد معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اصفهان گفت: ۵۰۳ هزار و ۸۰۷ خودرو در تعطیلات نیمه خرداد وارد اصفهان شد.

محمدعلی صلواتی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به میزان تردد در جاده‌های استان اصفهان در تعطیلات نیمه خرداد اظهار داشت: براین اساس در بخش خودروهای حمل مسافر عمومی شاهد کاهش هشت درصدی تعداد سفر و افزایش ۵.۹ درصدی تعداد مسافر بوده‌ایم.

وی ادامه داد: آمارها بیانگر افزایش اشغال صندلی بوده و با توجه به کاهش بیماری کرونا تعداد صندلی تکمیل شده افزایش داشته است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اصفهان با اشاره به اینکه در مجموع در استان اصفهان در تعطیلات نیمه خرداد از یازدهم تا پانزدهم خرداد ۱۰ هزار و ۱۸۸ سفر با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی انجام شده است، اضافه کرد: ۱۱۶ هزار و ۲۶۷ نفر در این سفرها جابجا شده است.

ثبت ۸ میلیون تردد در محورهای استان اصفهان در تعطیلات نیمه خرداد

وی همچنین با اشاره به انجام هشت میلیون و ۳۱۲ هزار و ۸۸۹ تردد خودرو در این بازه زمانی در محورهای مواصلاتی استان اصفهان گفت: بر مبنای این اطلاعات، شمار ورود خودروهای ورودی به استان ۷۹ درصد بیشتر از سال گذشته بود.

صلواتی با بیان اینکه از ۱۱ تا ۱۵ خرداد امسال ۵۰۳ هزار و ۸۰۷ دستگاه خودرو به استان وارد و ۵۱۹ هزار و ۸۱۰ خودرو از استان خارج شد، اضافه کرد: تعداد خودروهای ورودی و خروجی به استان در این مدت نسبت به سال قبل از آن به ترتیب ۴۷ و ۵۳ درصد افزایش یافته است.

۱۰ محور پرتخلف اصفهان در تعطیلات نیمه خرداد

وی محورهای گلپایگان - دهق و برعکس، انارک – جندق و برعکس، سجزی - نائین و برعکس، داران - چادگان، شهرضا - اصفهان، سمیرم – یاسوج و شهرضا - اصفهان به عنوان ۱۰ محور با بیشترین درصد تردد در این ایام در استان شناسایی شده است، افزود: همچنین باید توجه داشت که در محورهای بهارستان – اصفهان و برعکس، آزادراه اصفهان - زرین شهر و برعکس، نجف‌آباد - تیران، اصفهان - شهرضا و برعکس و شاهین شهر - مورچه خورت بیشترین درصد تخلف سرعت در این ایام ثبت شده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اصفهان با اشاره به اینکه عمده مسافران اصفهان در تعطیلات نیمه خرداد از استان‌های تهران، فارس و چهارمحال و بختیاری، یزد و قم بوده‌اند، ادامه داد: ۲۳ درصد خودروها از یک تا ۲ روز، ۱۵ درصد از ۲ تا ۳ روز و ۱۰ درصد از ۳ تا ۴ روز در استان اقامت داشته‌اند.
(16 خرداد 1401, 18:35 / کد خبر:786146)