01
یکشنبه, اکتبر

"هنگامی که می شنوم گروهکی فقط به فکر شکم و زیر شکم اند و با تار مویی دلشان می لرزد، شرمنده می شوم." 

انارک نیوز – "ای مدیر، من آنچه شرط پیام رسانی است با تو می گویم، تو خواه از سخنم پند گیر و خواه رنجش".  

چکیده رخدادها و گزیده دیدگاه ها و راهکارها از یکم تا هفتم مهر ماه 1402:
1- محیط زیست منطقه انارک: تشکر از آقای یزدانی و همسر فداکارشان در کبودان برای حمایت از حیوانات مهردیده دشت و بیابان انارک.
2- آیین نواختن زنگ ایثار و مقاومت با حضور بخشدار محترم ،‌ اعضای شورای اسلامی شهر، امام جماعت، فرماندهی نیروی انتظامي و پایگاه‌های بسیج مسئول نمایندگی آموزش و پرورش و جمعی از مسئولین و اولیا دانش آموزان در دبیرستان دخترانه شهید صمدی انارک برگزار شد. در پایان این مراسم بسته های حمایتی لوازم التحریر اهدایی مدیریت شرکت تولید پودر انارک و خیرین به همراه یک شاخه گل به کلیه  دانش آموزان مدارس انارک شامل دبیرستان دخترانه شهید صمدی، راهنمایی شهید مطهری و دبستان ایران انارک اهدا شد.
- قرارگاه شهید حسن باقری: یادواره شهیده خدایی انارکی از شهدای دفاع مقدس با سخنرانی دکتر کریمی فرماندار شهرستان نایین و جناب سرهنگ اکبری فرماندهی محترم ناحیه مقاومت بسیج شهرستان نایین در مسجد چهارده معصوم انارک.
- ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس: رژه نیروهای موتوری و خودرویی به‌ مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در انارک برگزار شد. در این مراسم خودروها مسیر پایگاه بسیج تا گلزار شهدا را پیمودند. در پنجمين روز از هفته دفاع مقدس آقای اشکستانی رئیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی شهرستان نایبن به همراه آقای قاسمی رئیس دادگستری نایین، جناب سرهنگ کیانمهر فرمانده انتظامی نایین، جناب سروان داودی مقدم فرمانده حوزه شهید مطهری نایین، مهندس جباری بخشدار انارک، اعضای شورای اسلامی شهر انارک ، آقای بخشی مسئول حراست شهرداری انارک، آقای معدنچی مسئول بسیج با دو خانواده شهیدان علیرضا صمدی و سیدمحمد هاشمی دیدار نمودند.
3- پایگاه امداد و نجات انارک نایین: واژگونی سمند در کیلومتر ۵۵ محور چوپانان به انارک با ۳ نفر مصدوم که ۱ نفر انتقال یافت.
4- یادی هم از کسانی کنیم که دیگر در میان ما نیستند، آقای حسن آقا عمادی، کربلایی غلامحسین یزدانی و حاجیه خانم ایران رفیع. همگی درگذشتگان یادشان گرامی و خدا بیامرزدشان.

وزارت کشور با ارتقای درجه شهرداری انارک موافقت کرد

شهرداری انارک با یک درجه ارتقا زمینه‌ مناسب تری برای توسعه زیربنایی این شهر بدست آورده است و در این میان، وزارت کشور در ابلاغی با ارتقای درجه شهرداری انارک موافقت کرد.

ایمنا اظهار کرد: در اقدامی مثبت و در راستای توسعه زیربنایی شهر انارک، وزارت کشور در ابلاغی با ارتقای درجه شهرداری انارک موافقت کرد و شهرداری با یک درجه ارتقا و کسب درجه ۴ از وزارت کشور، زمینه مناسب‌تری برای پیشرفت روزافزون این شهر به دست آورده است.

وی ضمن ابراز خرسندی از موافقت وزارت کشور، این تحول را مبنای تغییرات مثبت بعدی ارزیابی کرد و افزود: درجه شهرداری انارک از سال ۱۳۳۷ تاکنون ۳ بوده که پس از گذشت ۶۵ سال و با پیگیری شهرداری و حمایت شورای اسلامی شهر، نماینده مردم شهرستان در مجلس، مسئولان استانی و شهرستانی و البته با عملکرد مطلوب در سال‌های اخیر، یک درجه ارتقا یافت.

شهردار انارک ادامه داد: مطلوب است که با توجه به ظرفیت این بخش از شهرستان نائین، زمینه‌های مساعد برای خدمت‌رسانی و عمران شهری و سازندگی بیشتر با برخورداری از بودجه‌های ملی و استانی مضاعف در شهر انارک فراهم شود.

وزارت کشور با ارتقای درجه شهرداری انارک موافقت کرد

تجهیز واحد خدمات موتوری شهرداری انارک به یک دستگاه کمپرسی LK1924

وی در ادامه از تجهیز واحد خدمات موتوری شهرداری انارک خبر داد و گفت: با پیگیری‌های انجام شده توسط مسئولان شهرستانی و استانی، یک دستگاه کمپرسی LK1924 به ارزش بیش از ۳/۵ میلیارد تومان از طریق سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به صورت رایگان به شهرداری انارک تخصیص یافت.

خیابانی اضافه کرد: ناوگان موتوری و وجود خودروهای سنگین ترابری در شهرداری‌ها علاوه بر تسهیل و تسریع در اجرای پروژه‌های خدماتی، عمرانی و رفاهی، پشتیبانی برای مدیریت بحران و کمک‌رسانی به موقع در زمان بروز حوادث محسوب می‌شود که می‌تواند به کمک دیگر دستگاه‌ها برای کاهش و رفع بحران و نیز مرمت و بازسازی اقدام جدی کرد.

کد خبر 691409 - ۷ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۲

انارک نیوز - به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان: در پنجمين روز از هفته دفاع مقدس آقای اشکستانی رئیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی شهرستان نایبن به همراه آقای قاسمی رئیس دادگستری نایین، جناب سرهنگ کیانمهر فرمانده انتظامی نایین، جناب سروان داودی مقدم فرمانده حوزه شهید مطهری نایین، مهندس جباری بخشدار انارک، اعضای شورای اسلامی شهر انارک ، آقای بخشی مسئول حراست شهرداری انارک، آقای معدنچی مسئول بسیج با دو خانواده شهیدان علیرضاصمدی و سید محمد هاشمی دیدار و به گفتگوی صمیمی پرداختند و در پایان از آنها با اهدا هديه ای تقدیر به عمل آمد.

# خبرنگار:مهران مطلبی نیا 6 مهر 1402

هواشناسی استان اصفهان اعلام کرد: در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ با حمایت‌های دولت و حمایت‌های سازمان هواشناسی تعداد ایستگاه اقلیم شناسی تمام خودکار از چهار ایستگاه به ۱۲ ایستگاه و تعداد ایستگاه باران سنجی خودکار از دو ایستگاه به ۱۱ ایستگاه رسیده و در سال مالی ۱۴۰۲ که پایان آن ۳۰ شهریور ۱۴۰۳ است ۵ ایستگاه تمام خودکار باران سنجی به این تعداد اضافه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، حمیدررضا خورشیدی مدیرکل هواشناسی استان اصفهان در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص توسعه شبکه پایش هواشناسی استان اصفهان اعلام کرد: در سال‌های 1401 و 1402 با حمایت‌های دولت و حمایت‌های سازمان هواشناسی تعداد ایستگاه اقلیم شناسی تمام خودکار از چهار ایستگاه به 12 ایستگاه و تعداد ایستگاه باران سنجی خودکار از دو ایستگاه به 11 ایستگاه رسیده و  در سال مالی 1402 که پایان آن 30 شهریور 1403 است 5 ایستگاه تمام خودکار باران سنجی به این تعداد اضافه می‌شود.

شبکه پایش هواشناسی استان اصفهان

مدیرکل هواشناسی استان اصفهان در بحث شبکه پایش اظهار کرد: حدود 180 ایستگاه هواشناسی داریم که 23 ایستگاه سینوپتیک، یک ایستگاه جو بالا، یک ایستگاه، دو ایستگاه تحقیقات کشاورزی، 12 ایستگاه اقلم شناسی و 12 ایستگاه اقلیم شناسی تمام خودکار، سه ایستگاه جاده‌ای، 11 ایستگاه باران سنجی تمام خودکار، 115 ایستگاه باران سنجی سنتی، یک ایستگاه پایش گرد و خاک است و جمعا 180 ایستگاه هواشناس در کل استان اصفهان داریم.

وی افزود: تعداد ایستگاه‌هایی اقلیم‌شناسی تمام خودکار در دولت آباد برخوار، دهاقان، زواره اردستان، بویین میاندشت بود و خوشبختانه در سال‌های 1401 و 1402 با حمایت‌های دولت و حمایته‌های سازمان هواشناسی به 12 ایستگاه اقلیم شناسی تمام خودکار افزایش پیدا کرد که افزایش حدودا سه برابری در این ایستگاه‌ها داشتیم.

مدیرکل هواشناسی استان اصفهان ادامه داد: ایستگاه‌هایی که در این دو سال افتتاح کردیم ایستگاه شهر بیده سمیرم، مهاباد اردستان، بادرود نطنز، آران و بیدگل، بخش اسلام آباد موگویه شهرستان فریدونشهر، شهر انارک نایین، شهر کوهپایه و مجتمع فولاد مبارکه بوده است.

خورشد افزود:  یکی از مزایایی استگاه‌های اقلیم شناسی تمام خودکار این است که داده‌برداری پیوسته داریم به این صورت پارامترهایی مثل سمت باد، سرعت باد، دما و روطوبت و میزان بارش را بصورت آنلاین و ده دقیقه داریم که در قسمت پیش‌بینی و همچنین تحقیقات از آن استفاده می‌شود.

وی بیان کرد: ایستگاه‌های باران‌سنجی ما از تعداد دو ایستگاه باران سنجی خودکار که داشتیم در این دوسال به 11 ایستگاه باران سنجی  خودکار افزایش پیدا کرد که این هم بیش از 5 برابر افزایش داشته، انشاالله در سال مالی 1402 که پایان آن 30 شهریور 1403 است 5 ایستگاه تمام خودکار باران سنجی به این تعداد اضافه خواهد شد یعنی ایستگاه باغبهادران شهرستان لنجان، عسکران شهرستان تیران، پالایشگاه اصفهان، باران سنجی نطنز این تعداد هم به شبکه خودکار هواشناسی اضافه خواهد شد.

مدیرکل هواشناسی استان اصفهان ادامه داد: همچنین کار مهمی دیگری که در این مدت از نظر شبکه پایش انجام شد؛ می‌توانیم به ایستگاه‌ها و ادارات هواشناسی در استان اصفهان اشاره کنیم که به فیبر نوری و همچنین اتصال آنها به  شبکه  LAMPانجام شد که کار مهم و مفیدی بود در جهت ایمنسازی شبکه هواشناسی و ارتباطی که با ادارات خودمان بصورت امن خواهیم داشت. 

پنج شنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ - ۰۷:۱۹:۰۴ - شناسه خبر: 108773

انالله و انا الیه راجعون 
حاجیه خانم ایران رفیع (همسر شادروان مرتضی رفیع)، سوم مهر ماه 1402  در اصفهان از میان ما رفت و آشنایانش دیگر نگاه پر از محبت او را نخواهند دید.
انارک نیوز این مصیبت را به خانواده های رفیع و دیگر بستگان تسلیت می گوید، شکیبایی وابستگان و آمرزش شادروان را از درگاه پروردگار مهربان درخواست می نماید. 
روانش شاد و یادش گرامی باد.

انالله و انا الیه راجعون 
کربلایی غلامحسین یزدانی، بیست و چهارم شهریور ماه 1402 از میان ما رفت و آشنایانش دیگر نگاه پر از محبت او را نخواهند دید.
انارک نیوز این مصیبت را به خانواده های یزدانی و دیگر بستگان تسلیت می گوید، شکیبایی وابستگان و آمرزش شادروان را از درگاه پروردگار مهربان درخواست می نماید. 
روانش شاد و یادش گرامی باد.

مقالات دیگر...