انارک نیوز – "ای مدیر، من آنچه شرط پیام رسانی است با تو می گویم، تو خواه از سخنم پند گیر و خواه رنجش". 
چکیده رخدادها و گزیده دیدگاه ها و راهکارها از شنبه بیست و چهارم مهرماه 1400 تا آدینه سی ام مهرماه در زیر آمده است. 

1- ناشناس: ای کاش هیچکدوم از انارکیهامون از سنگ اندازی و شکایت درباره ی کارآفرینان، فکرهای بی ارزش نمی کردیم و راه پیشرفت را باز می کردیم و از پسرفت شهرمون جلوگیری می کردیم. فقط می گیم چرا انارک اینطور و اونطور؟ تا در انجام کار یکدل نباشیم پیشرفتی درکار نخواهد بود. اگر مردم انارک پشتیبان هم نباشیم و خودمونا شریک ندونیم سنگی جابجا نخواهد شد. 
2- ناشناس: خوش به حال مردم چوپانان. ما هم شهرمون پر از سگ همچنان.
- مهندس زاهد: تعداد سگها در انارک واقعا زیاد است و متاسفانه دیده شده سگها از مناطق دیگر به انارک اورده می شوند اما همشهریان دیده اند که چگونه سگها ، گرگها را از شهر فراری داده اند.
- ناشناس: دو روز پیش من خودم با بچه هام کمی از خونه دور شدیم خواستیم برگردیم 6 تا سگ به سمت ما اومدن واقعا ترسیدیم. همیشه یکی دوتا سگ بود. الان گله ای میان.
- آقای حسینی: مگر نگفتم چنانچه اون مبالغ خوشکل را شهرداریها تقبل کنند بنده حاضرم جایی برای نگهداری این حیوانات بی آزار و دوست داشتنی که سرپناهی عالی رو داشته باشه، براشون راه اندازی کنم . پس چرا همکاری نمی کنید.
3- رویداد های انارک: تعریض و شانه سازی جاده (ورودی شهر انارک) به منظور بالابردن ایمنی در تردد وسایل نقلیه توسط عوامل محترم راهداری و حمل و نقل جاده ای با همکاری شهرداری انارک.
4- یادی هم بکنیم از کسانی که دیگر در میان ما نیستند. خانم فاطمه دانا و آقای محمودرضا شمسائی. یادشان به خیر و خدا بیامرزدشان.

کلیه موارد بالا در گروه تلگرامی "نارُسّینَه راهکار" موجود و نوشته بین ((  )) از انارک نیوز می باشد.

انالله و انا الیه راجعون
ناباورانه خبردار شدیم آقای محمودرضا شمسائی بیست و هفتم مهرماه ۱۴۰۰ از میان ما رفت و آشنایانش دیگر نگاه پر از محبت او را نخواهند دید.
انارک نیوز این مصیبت را به خانواده های شمسائی و ضیایی و دیگر بستگان تسلیت می گوید، شکیبایی وابستگان و آمرزش شادروان را از درگاه پروردگار مهربان درخواست می نماید.
روانش شاد و یادش گرامی باد.

انالله و انا الیه راجعون
ناباورانه خبردار شدیم خانم فاطمه دانا (همسر شادروان علیرضا دانا) بیست و پنجم مهرماه ۱۴۰۰ از میان ما رفت و آشنایانش دیگر نگاه پر از محبت او را نخواهند دید.
انارک نیوز این مصیبت را به خانواده های دانا و ایران پور و دیگر بستگان تسلیت می گوید، شکیبایی وابستگان و آمرزش شادروان را از درگاه پروردگار مهربان درخواست می نماید.
روانش شاد و یادش گرامی باد.

انارک نیوز – "ای مدیر، من آنچه شرط پیام رسانی است با تو می گویم، تو خواه از سخنم پند گیر و خواه رنجش".

چکیده رخدادها و گزیده دیدگاه ها و راهکارها از شنبه هفدهم مهرماه 1400 تا آدینه بیست وسوم مهرماه در زیر آمده است. 

1- ناشناس: (در رابطه با نصب مجسمه دست بریده و انار) ای کاش طراح محترم اثر دقت می کرد و به جای مچ قطع شده مچ را از آجرهای زیر بیرون می آورد که خیلی زیباتر می‌شد. از طرف خیابون بازار نمای قشنگی نداره. از نظر آجرکاری و اجرای نما بخصوص نوع آجر بکار برده شده به هیچ عنوان اصول معماری بکار برده نشده. یکی مثل همین المان را در شهرداری هم نصب کردن.- آقای میرزائی: شورای دوره پنجم که این طرح پیشنهاد شد عرض کردم بهتره حالت دست تغییر کنه و مچ دست به سمت زمین باشه چون به اینصورت مثل دست قطع شده است اتفاقا جناب شهردار هم استقبال نمودند اما نمیدونم چرا همون دست اجرا شد.
2- روابط عمومی شهرداری: دیدار مهندس انصاری ریاست محترم اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان نایین با مهندس خیابانی شهردار انارک.
- ناشناس: اگر تصمیمی در مورد جاده کنارگذر روستایی اتخاذ شده است لطفا اطلاع رسانی شود تا ما هم در این شادی شریک باشیم.
- روابط عمومی شهرداری: ثبت نام برگزاری کلاس و آزمون اخذ گواهینامه رانندگی در شهر انارک تا تاریخ ۱۴۰۰.۷.۳۰ تمدید شد.
3- انارک نیوز: دیدار فرماندهی نیروی انتظامی انارک با خانواده شهید ناجا به مناسبت هفته نیروی انتظامی.
- پایگاه بسیج مسلم بن عقیل انارک: به مناسبت هفته نیروی انتظامی گلزارشهدا و یادمان شهدای نیروی انتظامی شهر انارک غبار روبی شد.
4- انارک نیوز: مناطق شرقی استان اصفهان در زمستان سوخت دوم و جایگزین داشته باشند!
- ناشناس: سهمیه نفت که بخاطر اشتراک گاز باطل شده دنبال کرث و گوله شتر باید بریم به این میگن پیشرفت.
5- ناشناس: واقعا متاسفم برای آنهایی که ندانسته در راه سرمایه گذاران سنگ می ندازن و بعد خودشون میان و از بیکاری شاکی می شن.
- مهندس لوکی: در مورد کارخانه آجر آژند واگذاری اولیه مربوط به قبل از واگذاریهای مرغداری و دامداری بوده و در واگذاریهای انجام شده تمام اصول و فاصله گذاری ها توسط جهاد کشاورزی و استانداردهای محیط زیست رعایت شده است. در خصوص آلایندگی و تاثیر مخرب ریزگردهای حاصل از فعالیت کارخانه ها خوشبختانه با وجود فیلتر‌های بسیار پیشرفته که در صورت نیاز، دستگاههای ذیربط مجری را ملزم به استفاده از اون می‌کنند جای نگرانی ندارد. قصاص قبل از جنایت کار پسندیده ای نیست.
6- یادی هم بکنیم از کسانی که دیگر در میان ما نیستند. خانم فردوس کافی انارکی (مادر شهید زمانی زاده). یادش به خیر و خدا بیامرزدشان.

کلیه موارد بالا در گروه تلگرامی "نارُسّینَه راهکار" موجود و نوشته بین ((  )) از انارک نیوز می باشد.

انارک نیوز- سلام دوستان، با توجه به برخی شبهات پیش آمده و برای شفاف سازی احداث کارخانه سیلیس دانه بندی شده انارک به اطلاع می رسانم:

۱ـ اینجا، پروانه اش برای تولید آجر سفالی می باشد که بایستی از سوخت مازوت استفاده می شد و کانی مارن (شیست به عبارتی) مناسب تولید آجر می باشد و نیاز به سنگ شکن دارد و حتی اگر از خاک رس با ارزش هم استفاده شود، گرد و غبار زیادی تولید می کرد.
2- کارهای ساختمانی و سوله این کارخانه به بیش از ده سال پیش برمی گردد و در آن زمان هیچ همسایه ای در شعاع دو کیلومتری نداشته است.
3- قوانین و مقررات شرایط کارکرد کارخانه کاملاً مشخص می باشد. من از اول در هر مرحله قانونی عمل کرده ام و از این به بعد هم قانونی عمل می کنم ولی نمی توانم مداخله و جوسازی از طرف هر شخصی را قبول کنم.
4- محل کارخانه از قبل مشخص بوده و تمامی شواهد نشان می داد که اینجا در آینده کارخانه ای احداث می‌شود، پس مرغدار موظف است ١٠٠٠ متر فاصله را رعایت کند اما طبق قوانین میکروبیولوژی در شعاع ١٠٠٠ متری آلودگی انتقال نمی یابد.
5- ذرات سیلیس میکرونیزه باعث بیماری می شوذ و تولید گرد و غبار می کند. در این کارخانه قرار نیست پودر میکرونیزه سیلیس تولید شود بلکه دانه بندی سنگ انجام می شود مانند کارخانه های تولید شن و ماسه. بی شک هر ذره ای که وارد شش گردد می تواند به سلامت انسان آسیب برساند. مانند دود مازوت و ریزگردها و... که آلاینده می باشند.
6ـ حتی اگر قرار باشد زمانی این کارخانه پودر میکرونیره تولید کند، یکی از دستگاههای اصلی آن دستگاه جمع کننده گردوغبار است که هم از آلودگی هوا و پخش شدن ذرات جلوگیری می کند و هم این ذرات میکرونی که در دستگاه جمع می شود ارزش بالایی دارد و در کارهای حساس می توان از آن استفاده کرد.
7- این کارخانه هنوز شروع به کار نکرده است و حتی برقرسانی به آن هم انجام نگرفته ولی تمامی شکایات مرغدار از ماه ها قبل از رسیدن ماشین آلات و دستگاه ها از پارسال شروع شده است و کارخانه الحمد... نصب شده ولی غیرفعال می باشد. پس چرا این همه سر و صدا راه انداخته اند؟ بگذارید دوباره فعال شود، اگر مشکلی بود و آن مشکل به شما رسید آن وقت شکایت کنید.
8ـ با شلوغ کردن و هیاهو و بستن درب یک کارخانه تولیدی نمی‌توان هیچ مشکل را حل کرد. اگر واقعا می خواهید مشکل اقتصادی و بی کاری منطقه ما حل شود باید به جای ایراد گرفتن، راهکار پیدا کرد و پاک نمودن صورت مسئله کاری به جایی نمی‌برد.
9ـ اگر منظور ایراد گرفتن باشد به راحتی می توان حتی مرغداری‌ها را نیز زیر سوال برد. مرغداری‌ها در غرب کارخانه واقع شده اند و در طول سال باد غالب معمولاً غربی شرقی است و به راحتی می توان شکایت کرد که بوی تعفن مرغداری باعث بیماری پرسنل کارخانه شده است و از ادامه کار مرغداری جلوگیری شود. اگر ادعا کنند که با توجه به باد غالب و مسافت، بوی مرغداری به کارخانه نمی رسد می توان بر اساس همین ادعا گفت که چون بادهای شرقی غربی، باد غالب نیست و فاصله هم زیاد است، اگر کارخانه گرد و غباری هم تولید کند که نمی کند، پس برای مرغداری‌ها مشکلی به وجود نمی آورد.
10- مرغداران خود را به جای متخصصین صنعتی و جامعه پزشکی زده اند در حالی که فراموش کرده اند ارگان های مربوطه باید تذکر دهند و نسبت به رفع عیب آن به طور یقین هم راهکار می دهند و هم اگر لازم دانستند پلمپ می کنند که در هر دو صورت و در موارد دیگر باز هم به مرغداران مربوط نیست. عموم مرغداران ما سطح معلومات ضعیفی در آلودگی‌های میکروبی محیط و غذا دارند
و همیشه اینگونه بوده که خطاهای خودشان را به گردن دیگران می‌اندازند مانند بیماری سالمونلا که علت آن دقیقاً عدم رعایت بهداشت کارگر و کارفرما است.

امید است سنگ اندازان از بهانه گیری های نا به جا دست بردارند و مانع اجرای این کارخانه و فرار سرمایه گذار که تعداد کارگران مقیمش از کل کارگران آنان بیشتر خواهد بود، نشوند و آبادانی هر چه بیشتر شهر کوچکمان را فدای اقدامات نسنجیده خود ننمایند. 

«فردوس خانم کافی انارکی» مادر شهید «رحمتعلی زمانی زاده بهابادی» آسمانی شد و به فرزند شهیدش پیوست. 
 به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از یزد، «فردوس خانم کافی انارکی» مادر شهید «رحمتعلی زمانی زاده بهابادی» آسمانی شد و به فرزند شهیدش پیوست. اطلاعیه مراسم خاکسپاری پیکر مادر شهید متعاقبا اعلام می‌شود.

شهید رحمتعلی زمانی زاده بهابادی دهم آذر ۱۳۴۱، در انارک از توابع شهرستان نائین به دنیا آمد. پدرش رضا، دامدار بود و مادرش فردوس خانم نام داشت. تا دوم متوسطه در رشته تجربی درس خواند. وی طلبه علوم دینی و حوزوی بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. پانزدهم مرداد ۱۳۶۲، با سمت تک‌تیرانداز در پیرانشهر هنگام درگیری با نیرو‌های عراقی بر اثر اصابت ترکش به گردن و کتف، شهید شد. پیکر وی را در گلزار شهدای خلدبرین شهرستان یزد به خاک سپردند.

فرازی از وصیت‌نامه:از خدا پیروی کنید و تمام کار‌های خود را بر میزان راضی بودن خدا بسنجید و انجام دهید. دست از دنیا بشویید و به آخرت و خدا بنگرید. تقوی را رعایت کنید.
(کد خبر: ۴۸۲۵۱۷ - تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۶)

مقالات دیگر...