ساختمان وزارت راه و شهرسازیجزییات شهرهایی که قانون جهش تولید مسکن در آنها بنا به ظرفیت و تقاضا، اجرایی و عملیاتی می‎شود، اعلام شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ثبت‌نام‌ متقاضیان مسکن در سامانه ثمن (saman.mrud.ir) سامانه جهش تولید مسکن از ساعت ۱۲ امروز ۲۸ مهرماه آغاز شد.

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی متقاضیان حائز شرایط مهلت دارند تا در یک ماه نسبت به ثبت‌نام در شهر مورد تقاضا اقدام کنند.

لیست شهرهای مجاز در استان هایی که تامین زمین برای اجرای قانون جهش تولید مسکن انجام شده به شرح زیر است:

در استان‌های سیستان و بلوچستان (ایرانشهر) در ۱۱ شهرِ اسپکه، ایرانشهر،بزمان، پیشین، راسک، تیس، فنوج، گلمورتی، محمدان، نیک‌شهر، کنارک، آذربایجان شرقی در ۳۰ شهرِ اسکو، اهر،ایلخجی، بستان‌آباد، بناب، تسوج،خسروشهر، خمارلو، خواجه،دوردوزان،سراب، شبستر، سهند، شهریار، عجب‌شیر، قره‌آغاج، گوگان، مراغه،مرند،ملکان، ممقان، میانه، هادیشهر، هشترود،ورزقان، کشکسرای، آذرشهر، بخشایش، خامنه، سیه رود، آذربایجان‌غربی در ۱۴ شهرِ ارومیه، اشنویه،تکاب، خوی،سردشت، سیه‌چشمه، شاهین‌دژ، محمدیار، مهاباد، نقده، قره ضیاء الدین، گردکشانه-لاجان، میاندوآب، بوکان، اردبیل در ۱۲ شهرِ اردبیل، خلخال، بیله‌سار، مشگنی‌شهر، اصلاندوز، پارس‌اباد، جعفرآباد، گرمی، گیوی-کوثر، نمین، هشتجین، نیر، اصفهان در ۴۳ شهرِ اردستان، اژیه، انارک... 
(چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۱)

سید مصطفی علویقیمت گاز برای هر صنعت متفاوت است/ گازرسانی روزانه ۱۰۰ هزار خودرو در استان اصفهان
 مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با بیان این که قیمت گاز در صنایع مختلف، متفاوت است، گفت: برای مثال قیمت برق دریافتی صنعت فولاد بر اساس نرخ خوراک پتروشیمی‌ها تعیین می‌شود و از آنجا که قیمت خوراک پتروشیمی‌ها در ماه‌های مختلف، متفاوت است، نرخ گاز دریافتی صنایع فولادی نیز متغیر است.

به گزارش خبرنگار ایراسین، سید مصطفی علوی امروز(دوشنبه؛ ۱۲ مهرماه) در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع وضعیت گازرسانی در استان اصفهان اظهار کرد: در استان اصفهان ۵ خط انتقال گاز (فشار بالا) وجود دارد که در بخش‌های مختلف پراکنده شده و به دلیل همین پراکندگی و برای دسترسی به خطوط امکان اجرای ایستگاه های تقلیل فشار فراهم شده است.

وی افزود: در حال حاضر حدود ۱۵۰ ایستگاه تقلیل فشار در استان وجود دارد که ظرفیت آن‌ها از ۶۰۰ هزار متر مکعب(در ایستگاه مبارکه) تا ۵ هزار متر مکعب متغیر است؛ گاز پس از ورود به خطوط انتقال گاز استان اصفهان، اندازه‌گیری شده و پس از تقلیل فشار از طریق بیش از ۲۷ هزار کیلومتر شبکه گازرسانی به مشترکان تحویل داده می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: در منطقه شرق اصفهان خط انتقال گاز نداریم و به همین دلیل ساکنان این منطقه گاز نداشتند که با مصوبه هیأت‌مدیره شرکت ملی گاز این بخش هم به وسیله CNG گازرسانی شد و در حال حاضر شهرهای خور و بیابانک، جندق، انارک و... نیز از نعمت گاز بهره‌مند هستند؛ اگرچه ما به دنبال توسعه گازرسانی در منطقه شرق اصفهان هستیم اما این مهم نیازمند وجود زیرساخت‌های لازم است.
وی با بیان این که  در زمستان سال گذشته در روزهای سرد سال بالغ بر ۱۲۰ هزار متر مکعب گاز از طریق کپسول به این منطقه ارسال شد، افزود: در حال حاضر یک میلیون و ۹۰۰ هزار مشترک گاز و بیش از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار متر مکعب مصرف گاز در استان اصفهان وجود دارد؛ همچنین یک میلیون و ۱۸۰ هزار علمک گاز در استان اصفهان نصب شده و بیش از هزار ایستگاه تقلیل فشار و حفاظت از زنگ راه‌اندازی شده است.
(۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۴ -  کد خبر: 19374)

 

هاشم امینی در گفت‌وگو با خبرنگار بازار با بیان اینکه شرکت آب منطقه‌ای متولی توزیع و بهداشت آب شرب است، اظهار داشت: متولی تامین کننده آب شرکت آب منطقه‌ای و متولی اجرای سامانه دوم آبرسانی به اصفهان بزرگ نیز همین شرکت است.

وی با بیان اینکه بر اساس اعلام سازمان آب منطقه‌ای استان اصفهان فاز اضطرار سامانه دوم آبرسانی به اصفهان بزرگ آماده بهره برداری است، افزود: باید توجه داشت که تامین اعتبار برای اجرای این پروژه کار بسیار سختی بود که با پیگیری‌های استاندار محقق شد.

بهره برداری از ۱۴ کیلومتر از سامانه دوم آبرسانی به اصفهان  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه بخشی از سامانه دوم آبرسانی به اندازه ۱۴ کیلومتر توسط شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان بهره برداری خواهد شد، افزود: این بخش از پروژه در تابستان‌ سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ محقق شده است و فشارهای تنش آبی را تعدیل کردیم.

وی با بیان اینکه موضوع سامانه دوم امروز دیگر پدافند غیرعامل نیست، ادامه داد: مردم اصفهان در ۱۱ سال گذشته در تابستان‌ها از کم آبی رنج می‌برند و مجبور بودیم با استفاده از چاه‌ها، افت فشار و قطع آب تابستان را بگذرانیم.

کاهش سرانه مصرف آب خانگی در اصفهان
امینی با بیان اینکه سرانه مصرف آب خانگی در استان اصفهان در سال ۹۸ از ۱۸۹ لیتر به ۱۵۸ لیتر رسیده است، ادامه داد: این میزان در دو سال گذشته به ۱۶۰ رسید و علت آن نیز شیوع کرونا بود.

وی با بیان اینکه سامانه دوم آبرسانی اصفهان باید سال ۸۶ تحویل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان می‌شد، اضافه کرد: سامانه اول آبرسانی شرب در سال ۱۳۸۶ بوده و هنوز این سامانه تحویل نشده است.

اصفهان ۱۶ درصد پرتی آب دارد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه سامانه تله متری و تله کنترل در ایامی که این پروژه اجرایی نشد، در دستور کار قرار گرفت و ما آب را از باغ بهادران تا انارک نائین توزیع کردیم، گفت: میزان پرت آب در استان اصفهان ۱۶ درصد است و این میزان در کشور کمترین است.

وی با بیان اینکه با اصلاح شبکه، مدیریت فشار و راه‌اندازی تیم های ارزیابی سعی کردیم پرت آب را کاهش دهیم، افزود: این در حالی است که در سال جاری ۶۲ میلیون متر مکعب آب در اصفهان با تانکر آبرسانی شدو

امینی با بیان اینکه منتظر اجرای طرح‌های آبرسانی به اصفهان هستیم، ابراز داشت: تونل سوم کوهرنگ، بهشت اباد و انتقال اب از خلیج فارس مورد توجه است و باید توجه داشت که مخزن زاینده رود دیگر پاسخگوی نیاز بارگذاری‌ها بر روی این محدوده نیست.

۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۵
کد خبر: ۱۰۹٬۲۷۳

۲۵۰ کیلومتر روکش جاده‌های استان اصفهان در حال اجراستمعاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اصفهان گفت: ۲۵۰ کیلومتر از عملیات لکه‌گیری و روکش جاده‌های استان در حال اجراست.

فرزاد دادخواه روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه بهبود وضعیت راه‌های شریانی استان در دستور کار قرار دارد، افزود: ایمنی، بهسازی و توسعه راه‌های استان ضروریست که با توجه به این امر، برنامه ارتقای کیفیت راهداری جاده‌های استان بویژه در راه‌های شریانی و روستایی در اولویت کار این اداره کل قرار دارد.

وی ادامه داد: لکه گیری هندسی و روکش آسفالت محورهای اصفهان- بهارستان، اردستان- پلیس راه بادرود، اردستان- ظفرقند- نابین، زرین شهر- شهرکرد، شهرضا- دهاقان- بروجن، نایین- انارک - خور، مسیر رفت و برگشت کارخانه قند- پل دره شوری- فرودگاه از  محورهایی است که عملیات روکش و لکه گیری در قطعات مختلف در حال انجام است.

دادخواه اضافه کرد: لکه گیری و روکش آسفالت گرم راه شریانی اصفهان- نایین- انارک، بهسازی رویه آسفالتی نابین- اصفهان،  لکه گیری هندسی و روکش آسفالت گرم راه شریانی نجف آباد- تیران، لکه گیری هندسی و روکش آسفالتی گرم پلیمری کنارگذر نایین،  بهسازی رویه آسفالتی راه‌های شهرستان خور و نایین و بهسازی رویه آسفالتی راه نایین- اردکان از دیگر طرح‌های در حال اجرای این اداره کل است.

وی گفت: برای اجرای این طرح‌ها بیش از ۲ هزار و ۶۲۷ میلیارد ریال هزینه شده است.

دادخواه با اشاره به برنامه ریزی برای اجرای ۱۷۰ کیلومتر طرح بهسازی و روکش آسفالت راه‌های استان در سال جاری اظهار داشت: بهسازی رویه آسفالت تیران -داران- الیگودرز، رویه آسفالت راه‌های اردستان، رویه‌ آسفالت شمال غرب محدوده گلپایگان، رویه‌ آسفالت محور شهرضا- سمیرم- یاسوج  و رویه‌ آسفالت محور شهرضا- مبارکه- زرین شهر نیز با برآورد اعتبار یک هزار و ۵۸۰ میلیارد ریال در سالجاری اجرا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته نیز  ۱۰۷ کیلومتر طرح لکه گیری هندسی و روکش آسفالت گرم با هزینه ۵۷۷ میلیارد ریال  اعتبار در کمربندی خمینی شهر، باند رفت و برگشت محور شهرضا -سمیرم- یاسوج، محور اصفهان- اردستان، محور اردستان- بادرود و برعکس، محور دانشگاه صنعتی اصفهان- خمینی شهر، زرین شهر- ورنامخواست- سفیددشت، محور پلیس راه مبارکه-طالخونچه- شهرضا، محور چوپانان- اردکان و  راه‌های کاشان- آران بیدگل اجرا شده است.

به گزارش ایرنا، استان اصفهان با وسعت ۱۰۷ هزار کیلومترمربع، انواع شبکه‌های بزرگراهی، آزادراهی، اتوبانی و روستایی کشور را در خود جای داده است.

۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه در استان اصفهان وجود دارد و با توجه به موقعیت ویژه جغرافیایی آن، بعنوان چهارراه ترانزیتی، رتبه نخست حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر را در کشور داراست.
(۲۹ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۵۲ - کد خبر: 84477620)

مقالات دیگر...