24
شنبه, فوریه

فرصت ۲۰ روزه پلیس راه برای رفع نقاط حادثه‌خیز نایین

فرصت ۲۰ روزه پلیس راه برای رفع نقاط حادثه‌خیز نایین

رییس پلیس راه استان اصفهان گفت: اداره راهداری نایین باید ظرف ۲۰ روز آینده نسبت به ایمن سازی نقاط حادثه‌خیز راه‌های برون شهری این شهرستان اقدام کند.

سرهنگ علی مولوی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با پیگیری پلیس راه استان اصفهان جلسه اضطراری شورای ترافیک شهرستان نایین به منظور اتخاذ راهکارهای کوتاه مدت و میان مدت در راستای کاهش سوانح ترافیکی، جلسه اضطراری شورای ترافیک در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه که به ریاست فرماندار به عنوان رییس شورای ترافیک و با حضور فرمانده انتظامی شهرستان، نمایندگان پلیس راه استان و سایر اعضای مرتبط تشکیل شد علل مختلف وقوع حوادث رانندگی و نقش هر یک از سازمان ها در زمینه رفع نواقص و معایب جاده ای مورد بررسی قرار گرفت.

رییس پلیس راه استان اصفهان اذعان کرد: در این جلسه مقرر شد اداره راهداری شهرستان هر چه سریع تر نسبت به آرام سازی سرعت قبل از قوس های افقی حادثه خیز با نصب علائم ترافیکی و ایجاد خطوط لرزاننده اقدام کند.

سرهنگ مولوی عنوان کرد: همچنین اداره راهداری شهرستان باید ظرف ۲۰ روز آینده نسبت به رفع نقاط حادثه‌خیز اقدام و شیب شیروانی در این محور را نیز ظرف ۲ ماه آینده اصلاح کند.

این مقام انتظامی ساماندهی تابلوهای جاده ای و همچنین نصب تابلو با مضامین هشداری در نقاط حادثه خیز، احداث دو باب مجتمع خدمات رفاهی در مسیر انارک _نایین و بالعکس، فعالسازی ایستگاه امنیت و سلامت در ورودی شهر انارک با همکاری شهرداری انارک و ادامه نصب موانع فیزیکی بتنی (نیوجرسی) در گردنه ملا احمد را از دیگر مصوبات این جلسه برشمرد.

سرهنگ مولوی خاطر نشان کرد: اداره راهداری شهرستان موظف شد نسبت به واگذاری ساختمان واقع در ابتدای شهر انارک به پلیس راه نایین _ اردکان اقدام و با کانالیزه کردن معبر مقابل، یک ایستگاه پلیس راه در این محور راه اندازی شود.

کد خبر 5959527 - ۱۵ آذر ۱۴۰۲، ۱۴:۲۹