بهره‌برداری از فاز نخست نهضت ملی مسکن در شهرستان نایین در نیمه اول ۱۴۰۳

بهره‌برداری از فاز نخست نهضت ملی مسکن در شهرستان نایین در نیمه اول ۱۴۰۳مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: با اقدامات تکمیلی و ورود طرح نهضت ملی مسکن به مرحله نازک‌کاری، شاهد بهره‌برداری از فاز اول در نیمه اول سال ۱۴۰۳ خواهیم بود.

علیرضا قاری‌قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره آغاز نهضت ملی مسکن در نائین اظهار کرد: طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای نائین، انارک و بافران در جلسه شورای مسکن با حضور مدیرکل بنیاد مسکن استان اصفهان مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: بخشی از پروژه در فاز اول توسط بنیاد مسکن آغاز شده و در مرحله اسکلت‌بندی است و ۲۳۰ واحد از این پروژه در حال ساخت است که امیدواریم با اقدامات تکمیلی و ورود به مرحله نازک‌کاری، شاهد بهره‌برداری از فاز اول در نیمه اول سال ۱۴۰۳ باشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: این اقدام مهم نیازمند الزامات و تأمین بخش خدمات، روبنایی و زیربنایی است و این جلسات در شهرستان به منظور پیگیری پیشرفت پروژه‌های آغاز شده، برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه موضوع لازم دیگر در شهرهای نائین، بافران و انارک، مرحله الحاق زمین و واگذاری به مردم است، گفت: طبق پیش‌بینی‌های انجام شده برای تداوم پروژه‌ها در شهرستان و با توجه به سیاست کلی وزارتخانه، پلاک‌ها به مردم اختصاص پیدا می‌کند و ساخت بر عهده مردم قرار می‌گیرد.

قاری‌قرآن ادامه داد: بر اساس این سیاست‌گذاری، تصمیماتی در شهرستان اتخاذ و در جلسه امروز موضوع الحاق و رفع موانع در این زمینه بررسی شد، در ادامه نیز در شورای مسکن استان اصفهان و کمیسیون‌های مربوطه همچون کمیسیون ماده ۵ یا کارگروه زیربنایی، مسائل موجود در شهرستان را مطرح و بررسی می‌کنیم.

وی تصریح کرد: تلاش ما بر این است که حتی‌الامکان سرعت پروژه افزایش یابد تا مردم بتوانند در زمان کمتری شاهد بهره‌برداری از واحدهای مسکونی باشند. همچنین از مردم درخواست داریم که همزمان با پیشرفت پروژه‌ها توسط پیمانکاران، نسبت به واریز مبالغ مربوطه اقدام کنند.
(کد خبر 657171 -  ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۷)