فاز جدید نهضت ملی مسکن نایین به صورت ویلایی خواهد بود

فرماندار شهرستان نایین با تأکید بر احیای عناصر هویتی ایرانی و اسلامی گفت: فاز جدید نهضت ملی مسکن نایین به صورت ویلایی و دو طبقه خواهد بود. فاز جدید نهضت ملی مسکن نایین به صورت ویلایی خواهد بود

محمد کریمی فرماندار شهرستان نایین در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از نایین، اظهار کرد: سیاست قطعی دولت سیزدهم رسیدگی به قشر متوسط جامعه است که قشر کارگری از نظر درآمدی جزئی از این قشر هستند ولی از نظر شأن و شخصیت در جایگاهی قرار دارند که پیامبر اکرم (ص) دست کارگر را می‌بوسد.

وی با تأکید بر اینکه کارگر موتور اصلی صنعت کشور است، افزود: ما از نظر مالی شرمنده قشر کارگر هستیم اما باید به اینکه توجه داشته باشیم که بعد از چند دهه، دولت سیزدهم با وجود مخالفت‌ها، افزایش حقوق کارگری را بیش از حقوق کارمندی گذاشت.

کریمی با اشاره به اینکه وزیر دولت قبل افتخار کرده که یک مسکن هم نساخته‌ است، تصریح کرد: عملکرد دولت دوازدهم سبب شده است تا ۲۵ درصد مردم شهرستان نایین فاقد مسکن باشند اما سیاست کلی دولت سیزدهم بهبود وضعیت مسکن قشر متوسط است و ما نیز به عنوان نماینده دولت به همراه نماینده مجلس و تمام مسؤولان برای تحقق این موضوع پیگیر و در تلاش هستیم.

فرماندار نایین با تأکید بر اینکه تنها زمانی که اولین زمین را به متقاضی واگذار کنیم قول دولت محقق می‌شود، گفت: جلسات شورای مسکن را به طور جدی و منظم برگزار می‌کنیم که کارهای واگذاری ۲۳۶ واحد فاز اول تمام شده است و بخش قابل توجه‌ای از مسکن ملی متعلق به کارگران است.

وی تصریح کرد: با این حال برای حل مشکل مسکن کارگران شهرستان به مدیر کل راه و شهرسازی، فاز شهرک کارگری را پیشنهاد دادیم و ایشان دستور شروع مطالعه این موضوع را در شهر انارک و نایین صادر کردند.

کریمی خاطرنشان کرد: برای احیای معماری در حوزه روحیه بخشی و متناسب با سبک ایرانی و اسلامی، فاز جدید نهضت ملی مسکن نایین به صورت ویلایی و دو طبقه در شهرک قائمیه خواهد بود.

فرماندار نایین ادامه داد: احیای سنت‌های حسنه شهرستان همانند قالی‌بافی، استفاده از ظرفیت‌های طبیعی شهرستان با نصب پنل خورشیدی و احیای عناصر هویتی ایرانی و اسلامی از فواید دیگر این مدل معماری است.

وی در پایان گفت: برای مطالبه کارگران در حوزه ترمینال و حمل و نقل ورود کرده و پیگیر پیمانکار هستیم و قطعاً برای تحقق مطالبات کارگران از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

(۱۴:۲۴ ۱۴۰۲-۲-۷)