خودکفایی اقتصادی رمز ایستادگی در مقابل دشمن و بهبود وضعیت کشور است

طباطبایی نژاد

حوزه/ نماینده ولی فقیه در اصفهان با بیان لزوم خودکفایی کشور از همه جهات گفت: افراد با نشاط در واحدهای تولیدی فعالیت می کنند و راه اساسی پیشرفت کشور نیز تولید است و زمانی که کار و تولید زیاد شود وضع مردم و دولت نیز خوب می شود.

به گزارش خبرگزاری حوزه از اصفهان ، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، ظهر امروز در بازدید از کارخانجات میرنخ سپاهان و گروه صنعتی چدن سازان، این کارخانجات را از واحدهای تولیدی بزرگ و ارزشمند کشور و استان بیان کرد و اظهار داشت: فعالیت این واحدهای صنعتی و تولیدی سبب می شود دست کشور در مقابل دشمنان دراز نباشد و امیدوار هستم مردم نیز پول خود را به سمت واحدهای صنعتی سوق دهند و سبب راه اندازی کارهای تولیدی شوند.

نماینده ولی فقیه در اصفهان با بیان لزوم خودکفایی کشور از همه جهات گفت: افراد با نشاط در واحدهای تولیدی فعالیت می کنند و راه اساسی پیشرفت کشور نیز تولید است و زمانی که کار و تولید زیاد شود وضع مردم و دولت نیز خوب می شود.

آیت الله طباطبایی نژاد با تاکید بر همراهی و همیاری دولت با تولیدکنندگان تصریح کرد: این که افراد کار کنند باری از دوش دولت نیز برداشته می شود و از جهات مختلف به دولت کمک می شود، سرمایه اصلی نیز انسان ها هستند و انسان ها باید از استعدادی که دارند استفاده کنند.

وی اضافه کرد: هر قدمی که برای کوتاه کردن دست دشمن برداریم به نفع کشور و دین است، هم چنان که در اتفاقات غزه نیز مشاهده شد که کشورهای اطراف غزه به دلیل آن که تحت پوشش آمریکا می باشند جرأت کمک به غزه را ندارند.

امام جمعه اصفهان با اشاره به رشد و پیشرفت هایی که طی ۴۰ سال اخیر پس از پیروزی انقلاب اسلامی حاصل شده است گفت: این در شرایطی است که در جنگ تحمیلی حتی ابزار و تسلیحات لازم را نداشتیم و کشورهای دیگر نیز با آن که اسلحه در انبارهای خود داشتند به دلیل ترس از آمریکا و شوروی آن را در اختیار ما قرار نمی دادند.

وی خاطر نشان کرد: اکنون از نظر صنعت و تولید هر مسلمانی دوست دارد این کشور خودکفا باشد و بسیار مهم است که قدم هایی که در راه پیشرفت برداشته می شود قدم های بلندتری باشد.

نماینده ولی فقیه در اصفهان با اشاره به ذلت و زبونی برخی از کشورهای اسلامی در برابر آمریکا عنوان کرد: تمام تسلیحات کشوری مانند عربستان از آمریکا است و به همین جهت است که ترامپ نیز اظهار کرد اگر یک هفته عربستان را حمایت نکنیم امکان زندگی ندارد، یعنی همان کاری که با پهلوی انجام دادند، در حالی که این عزت نیست و عزت را باید با کار و کوشش کسب کرد .

وی اضافه کرد: در حال حاضر نیز باید مسئولان خود به دنبال رفع مشکلات تولید و صنعت باشند و البته مردم اصفهان در این زمینه پیشرو هستند.

در این بازدید، مسئولان و کارکنان گروه چدن سازان، معرفی از این شرکت تولیدی و صنعتی داشتند. شرکت تولیدی چدن سازان در سال ۶۱ در شهرک صنعتی جی شروع به فعالیت کرده و اکنون در قالب چهار شرکت تولیدی در حال فعالیت است.

این شرکت به عنوان تولیدکننده غلتک فولادی بزرگ ترین واردکننده و صادرکننده در خاورمیانه بوده و بیش از ۴۰ هزار نفر سهام دار دارد و یکی از بزرگ ترین شرکت های دانش بنیان است که در بورس پذیرفته شده است.

شرکت دیگر این واحد صنعتی، با تولید ۳۰۰ هزار تن شمش فولاد فعالیت می کند و در حوزه دانش بنیان، قطعات فوق سنگین تولید کرده و برای ۶۰۰ نفر در شرق اصفهان ایجاد اشتغال نموده است.

هم چنین شرکت دیگر این واحد صنعتی، نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی است که برای منطقه انارک نایین در حال اخذ مجوز جهت احداث این نیروگاه می باشد.

در این دیدار مسئولین و کارکنان این کارخانجات مشکلات و دغدغه های تولیدکنندگان در این عرصه را بیان کردند.

خودکفایی اقتصادی رمز ایستادگی در مقابل دشمن و بهبود وضعیت کشور است

کد خبر: 1119432 - ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۶