لاله‌های گمنام پاییز نایین را بهاری کردند

کاروان اهالی بهشت حامل پیکر مطهر هفت شهید گمنام دوران دفاع مقدس، امروز میهمان مردم دلداده و شهید پرور شهرستان‌های نایین، ورزنه و کوهپایه بود.

به گزارش خبرنگار فارس از نایین، میهمان که می‌آید، دل در دل صاحب خانه نمی‌مانند و آن هم اینکه مهمان، محب خدا و از جنس عشق و نور ازلی باشد. اهالی خانه دست از پا نمی‌شناسند و همه جا را آب و جارو می‌کنند، همه چیز را مرتب می‌کنند و دستی به سر و روی خانه می‌کشند تا بهترین میزبانی را از میهمانی داشته باشند که به دلیل حضور کوتاه، باید نهایت استفاده را از برکت حضور وی برند.

شهرستان نایین همانند دیگر شهرستان‌های استان اصفهان میزبان لاله‌های گمنام و کاروان اهالی بهشت بود که از صبح امروز، چهارشنبه در روز زیارتی امام رضا(ع) با استقبال گرم دانش آموزان عاشق در مدارس شهرهای نایین و بافران و محله محمدیه و روستای مزرعه امام مواجه شدند و پس از آن از میدان اصلی شهر همراه با اقشار مختلف مردم شهرستان نایین به آستان مقدس امامزاده سلطان سید علی(ع) رسیدند.

مردم شهرستان نایین منتظر بودند تا هوای آلوده شهر به یاد غیر خدا را با باران چشمانشان شست‌و‌شو دهند و چه بهانه‌ای بهتر از حضور پربرکت لاله‌های گمنامی که مجاهدانه هشت سال دفاع مقدس را رقم زدند وجود دارد؟

از کودک روی دستان پدر تا مادر شهید مفقودالاثر، بی‌تاب و دلداده شهدایی بودند که آنها را نمی‌شناختند اما از وصف معجزات و سربازی‌های این شهدا بسیار شنیده‌بودند و به گونه‌ای بود که حس می‌کردند اشخاصی بیش از جمعیت هزاران نفری مردم نایین، هم‌پا و هم‌صدا در صف زیارت پیکر مطهر شهدا حضور داشتند و آری خواسته‌های ملائک با عشق و ارادت به این لاله‌های پرپر به استجابت می‌رسد.

مادری کردن مادر شهید مفقودالاثر، شهید حسین عرب بافرانی برای شهید گمنام کاروان اهالی بهشت در نایین سوژه‌ای بسیار دیدنی در قاب رسانه‌های مجازی بود. مادر شهید احساس غربت نمی‌کرد و انگار پسرش پس از سالها دوری و انتظار همراه همرزمانش به دیدار مادر آمده بود. دیگر مادران نایینی نیز نزدیک ترین احساس را به گل‌های پرپر دوران دفاع مقدس داشتند.

شهدا در هر زمان و در هر مکان، موجی از یاد خدا را به همراه می‌آوردند و چه توفیقی از این بهتر که کاروان اهالی بهشت در ایام عزای مادر خوبیها، حضرت فاطمه زهرا(س) مهمان نقطه به نقطه استان اصفهان و مردم متدین و شهیدپرور این نقطه از ایران اسلامی بوده است. 

شهرستان نایین بازهم میهمان دارد و روز شنبه، شهر انارک معطر به حضور با برکت شهدای گمنام خواهد شد که پیش از آن در شهرستان خوروبیابانک حضور داشته اند.

شماره : ۱۴۰۲۰۹۲۲۰۰۱۰۵۵ - ۱۴۰۲/۹/۲۲ - ۱۱:۰۳ ب.ظ